تاثیر رنگ سفید در دکور خانه

تاثیر رنگ سفید در دکور خانه

سفید از آن دسته رنگ هاست که تقریبا بین همه محبوبیت دارد. این رنگ با تعداد طرفدارانی که دارد، یک رنگ بی رقیب محسوب می شود.رنگ سفید را شاید بتوان  قدرتمند ترین رنگ در میان رنگ های مورد استفاده در در طراحی دکوراسیون داخلی دانست. از نظر مردم سفید رنگ بی رنگی است و دلیل این مساله غالب بودن رنگ سفید در اغلب فضا های داخلی منزل می باشد. کاربرد این رنگ به عنوان پس زمینه به حدی زیاد است که می توان گفت با کمتر فضایی مواجه شده ایم که حداقل یک دیوار سفید نداشته باشد.استفاده از اثرات روانی رنگ سفید، برای خانه خود، احساسی خالص و ناب ایجاد کنید. قطعا شما تصور می کنید اثر روانی رنگ سفید در تمام دنیا تقریبا یکسان است؛ اما این صحیح نیست.فرهنگ های متفاوت در احساسات، خلق و خو، تعابیر و اثرات روانی، ارتباط خیلی متفاوتی با این رنگ برقرار می کنند؛ برای مثال اگر شما در جامعه غربی بزرگ شده باشید احتمالا مشاهده خواهید کرد که سفید، نماد پاکی و خلوص است. خیال و رویای جشن عروسی، خط سیر ابرها بر فراز آسمان، برف نشاط آور و دل انگیز، شکوفه های بهاری و چیزهای زیبایی از این قبیل، همه به رنگ سفیدند.

این هم از دیگر ویژگی های روانشناسانه رنگ سفید است. سفید سرشار از انرژی مثبت است، در نتیجه فضایی که در آن رنگ سفید را به کار می برید، آکنده از انرژی مثبت و روحیه ساز خواهد بود. زمانی که پس از یک روز خسته کننده در محیط کار به خانه می آیید، یک فضای سرشار از انرژی مثبت به کمکتان خواهد آمد تا برای یک روز دیگر آمادگی کسب کنید.

توجه داشته باشید که استفاده از رنگ سفید در سقف، دیوارها و مبلمان، خانه را بزرگ تر از آنچه هست نشان می دهد و حس طراوت ناب و بکری را به طرح طراحی داخلی می بخشد. برای بهره وری از مزیت های اثرات روانی مثبت رنگ سفید، نیاز ندارید همیشه از این رنگ در مقیاس زیادی استفاده کنید، بلکه می توانید در دکوراسیون داخلی تنها بر آن تاکید و توصیه کنید.

سفید را می توانید به راحتی با هر رنگی ست کنید. حتی می توانید از چند رنگ با طیف متفاوت در کنار سفید استفاده کرده و به کمک این رنگ خنثی هم نشینی آن ها را تثبیت نمایید. زمانی که یک پس زمینه به رنگ سفید داشته باشید، می توانید با خیال راحت به خرید مبلمان و لوازم منزل خود بپردازید. رنگ های مختلف در ترکیب با سفید جلوه بیشتری پیدا کرده و به شاخصه منزل شما تبدیل می شوند. بهتر است در انتخاب رنگ های هم نشین با سفید، کنتراست را مد نظر قرار دهید تا از بی روح شدن فضا جلوگیری شود.

سفید رنگی است که می تواند برای مدت بسیار طولانی، مهمان دکوراسیون خانه شما باشد. این رنگ چشم را نمی زند و همیشه شیک و برازنده است. حتی اگر رنگ مد سال چیز دیگری باشد، شما می توانید همچنان تم سفید دکوراسیون خود را حفظ کنید و ابدا نگران ظاهر خانه خود نباشید. سفید همیشه مد روز باقی خواهد ماند و تقریبا هیچ وقت شما را دلزده نخواهد کرد. در ضمن اگر به تغییر کوچکی در ظاهر فضا نیاز داشته باشید، می توانید با خیال راحت تعدادی از لوازم خود را به رنگ دیگری تغییر دهید؛ بدون این که بابت تناسب رنگ جدید اضافه شده با سفید نگرانی داشته باشید. این ها دلایلی موجهی هستند برای این که سفید را با اطمینان خاطر برای استفاده طی یک مدت طولانی در فضای خود انتخاب کنید.

یکی از مشکلاتی که افراد همیشه با آن درگیرند، گردگیری مداوم فضاست. گرد و خاک در هر اقلیمی که محل زندگی شماست حضور همیشگی دارد. اگر لوازم منزلتان تیره رنگ باشند، مسلما گرد و خاک نشسته بر سطح آن ها بیشتر به چشم خواهد آمد. در صورتی که فرصت گردگیری مداوم ندارید و نگران تمیز به نظر رسیدن فضای منزلتان هستید، بهانه دیگری برای استفاده از رنگ سفید خواهید داشت. سفید معمولا گرد و خاک را به اندازه رنگ های دیگر نشان نمی دهد و در نتیجه اگر فرصت زیادی جهت تمیز کردن سطوح نداشته باشید، شما را از نگرانی در رابطه با ظاهر تمیز خانه تان رهایی خواهد داد.

دیدگاه‌ها 0

*
*