تاثیر شمع در دکور خانه

تاثیر شمع در دکور خانه

از آن‌جا که شمع‌ها انرژی مثبت و حس تازه‌ای به محیط می‌دهند، در خانه آن رنگ شمع را انتخاب کنید که حس مورد نظر شما را ایجاد کند.شاید تا به حال هنگام خرید یک شمع به تاثیر رنگ آن کم‌تر توجه کرده‌اید. اما واقعیت این است که تاثیر رنگ‌ها از نظر روانشناسی در انتخاب شمع هم بی‌تاثیر نیست.امروزه شمع‌ها در شکل‌ها، رنگ‌ها و اندازه‌های مختلف موجود بوده  و می‌توان از خاصیت رنگ‌ درمانی آن‌ها استفاده کرد.

فرو رفتگی ها، کنج ها، پرتی ها همگی فضای مناسبی برای قرار دادن لوازم تزیینی و به خصوص شمع ها محسوب می شوند، با تهیه چند شمع کوچک به رنگ های روشن و ساده می توانید طراحی دکوراسیون خود را پیش از پیش جذاب کنید و فضای خارق العاده ای برای خود ایجاد کنید.

حتما نیازی نیست که شما یک شومینه ی روشن داشته باشید و از آن لذت ببرید، با کمی متفاوت فکر کردن می توانید از یک شومینه ی خاموش هم نهایت لذت را ببرید، به سادگی چندین شمع کپل و بزرگ  را در کنار هم جمع کنید و داخل شومینه ی خود قرار دهید. انتخاب رنگ شمع تاثیر مستقیمی با دکوراسیون منزل شما دارد، چیدانه قبلا شما را با ترکیب های رنگیبی نظیر آشنا کرده است.

شمع ها جدا از خاصیت شاعرانه و عاشقانه ای که به فضا می دهند از دیر باز بنا به کاربرد روشنایی استفاده می شدند. شما امروزه نیز می توانید به سادگی در کنار استفاده از جادوی شمع روشنایی خانه های خود را چند برابر کنید. چند شمع بلند و ساده و یک دست آینه و شعمدان همان چیزی است که شما نیازمندش هستید، این ایده برای نوعروسان بسیار رویایی و دم دست خواهد بود.

شمع‌های ستونی بلند:

که برخی از آنها تا ۳۰ سانتی‌متر و حتی بلندتر ارتفاع دارند، بیشتر برای جلوه دادن به دکوراسیون به کار می‌رود. این نوع شمع‌ها را معمولا بر روی شمعدان‌های قدیمی قرار می‌دهند. مدت زمان سوختن این شمع‌ها طولانی‌تر از باقی شمع‌هاست.

شمع‌های تزئینی:

این شمع‌ها که گاه پهن هستند و کوتاه، گاه باریک و بلند، برخی گرد و استوانه‌ای، برخی مربعی و …، روی دیواره برخی از آنها با اکلیل، مروارید، دانه قهوه، میوه خشک، برگ و گل، خرده چوب، نخ کنف و … تزئین شده و یا با رنگ‌ها و طرح‌های متنوع عرضه شده، گاه در شیشه‌های شفاف قالب‌ریزی شده و گاه در کنده چوب و … و برای تزئین در هر مکانی قرار داده می‌شود.

0/5 ( 0 نظر )
دیدگاه‌ها ۰

*
*