نکاتی برای خرید بهتر لوازم خانگی

تو این نوشته میخواهیم راجع به نکاتی برای خرید لوازم خانگی صحبت کنیم
وقتی برای خرید وسیله ی مورد نیاز خانه خود یا جهیزیه به بازار یا سایت های فروش اینترنتی مراجعه میکنیم با تعریف و تمجید فروشندگان از محصولات قابل ارائه خودشون مواجه میشیم. و دچار سردرگمی میشیم. کار جایی سخت می شود که بخواهید با بودجه ای مشخص آشپزخانه تان هم زیبا و مدرن به نظر برسد هم متناسب با نیازتان باشد. اینجاست که  مطالبی که شیانچی براتون آماده کرده به دردتون می خوره…
این نوشته درباره خریدن یا نخریدن یک محصول خاص نیست فقط بیشتر روی روند خرید بهتر و مشاوره به کسایی که قصد خرید لوازم خانگی دارند ارائه میشه…

خرید از یک برند خاص برای همه ی محصولات اشتباه است

اینکه بخواهیم از یک برند خوب و دارای اعتبار با خدمات پس از فروش رسمی خرید کنیم کار معقولیست.ولی اینکه همه محصولات مورد نظرتون رو از یک برند تهیه کنیم چطور؟!!
خریدن تمام لوازم آشپزخانه تان از یک برند دقیقا مثل این است که بخواهید برای یک تبلیغ تلویزیونی، آشپزخانه ای کامل را به تصویر بکشید. اینکه یخچال و فریزرهای یک برند خاص کیفیت بسیار بالایی دارد دلیل بر این نیست که لباسشویی یا ظرفشویی همان برند هم این کیفیت را داشته باشد یا حتی برای شما مناسب باشد.
بعضی مواقع برندهای شناخته شده که امتحان خودشون رو به خوبی پس دادن هم امکان داره محصولاتی تولید کنند که نه تنها کیفیت مناسبی ندارد بلکه اصلا برای استفاده در ایران مناسب نیست . مثلا اجاق گازهای وارداتی باعث بالا رفتن مصرف برق و هزینه ها می شوند.

توجه بیش از حد به ظاهر نداشته باشید  ، به طراحی اهمیت بدهید
یکی از روش های شرکت های تولید کننده لوازم خانگی برای فروش بیشتر طراحی خاص بدنه محصولات است.اینکه توقع داشته باشید محصول از نظر ظاهری طبق سلیقه شما باشد بد نیست ولی بسیار دقت کنید تا ظاهر باعث فریب شما نشود. برای داشتن یک آشپزخانه زیبا به رنگ بدنه و نوع طراحی شان دقت کنید و سعی کنید لوازم انتخابی تان هم رنگ باشند.
اگر به فکر صرفه جویی و خرید ارزان تری هستید محصولاتی با بدنه ی سفید رنگ را انتخاب کنید چون این محصولات قیمت پایین تری دارند ولی بیشتر به جایگیری گزینه ها و صفحه تنظیمات محصول دقت کنید . خریدن محصولی با ظاهر مدرن و زیبا لذتبخشه اما به مشکل تنظیمات سخت و اذیت شدن بابت گزینه های نتعددش هم بیشتر فکر کنید .
هر چه نمایشگر روی بدنه پیشرفته تر باشد یا گزینه های غیرضروری بیشتری روی بدنه طراحی شده باشد قیمت محصول بالاتر می رود. پس باهوش باشید، دقت کنید که برحسب نیازتون برای قابلیت های ضروری محصول هزینه پرداخت کنید .


ظرفیت لوازم خانگی

برحسب نیازتان محصولی با ظرفیت مورد نظر خریداری کنید . برای مثال حتی اگر بودجه تان به شما اجازه می دهد ماشین ظرفشویی ۱۲ نفره بخرید و آشپزخانه تان فضای کافی برای قرار دادن آن را ندارد سراغ مدل های رومیزی با ظرفیت هشت نفره بروید. کمی اقتصادی تر فکر کنید.
لوازم خانگی آنقدر متنوع هستند که با جست و جوی کمی می توانید محصولی با ظرفیت و متناسب با نیازتان پیدا کنید.حتی در شرایطی که محصول انتخابی شما از ظرفیت بالا ولی قیمت مناسب و خوبی برخوردار است ولی سراغ خریدش نروید.

0/5 ( 0 نظر )
دیدگاه‌ها ۰

*
*